Турнір у Кап-Д'агде. ФІНАЛ

Ось і фінал. Зійшлись два найсильніші турніру. Побачим хто здобуде перемогу у цьому протистоянні. Іванчук розбирався зі своїми суперниками, як правило за два раунди, Накамурі ж доводилось виривати перемогу важкою працєю у додатикових партіях. Побачимо хто здобуде перемогу: величезний досвід чи молодий талант? Я як і ви вболіватиму за нашого львів'янина Василя!














ВасильІванчук ХікаруНакамура
2754 2733
Міжнарадний Міжнарадний
гросмейстер гросмейстер
41рік Україна 22роки США

ПАРТІЯ 1

V. Ivanchuk - H. Nakamura
CCAS 2010 Cap d'agde (1), 31.10.2010










This browser is not Java-enabled.



ПАРТІЯ 2
H. Nakamura - V. Ivanchuk
CCAS 2010 Cap d'agde (2), 31.10.2010










This browser is not Java-enabled.

З рахунком 1,5 на 0,5 Іванчук здолав американця та виграв турнір Кап - Д'агде.
Наші найщіріші привітання!

Після завершення ігор у групах положення учасників наступне:
Группа А: 1. Накамура - 6,5 (7), 2. Бу Сянчжи - 5,5, 3. Нгуен - 4, 4. Полгар - 3,5, 5. Едуар - 3, 6. Н.Косінцева, 7. Карпов - по 2,5, 8. Мійе - 0,5.Группа В: 1-2. Іванчук, Ле - по 5,5, 3-4. Хаммер, Пеллетье - по 4, 5-6. Гарамян, Лагно - по 3, 7. Чжу Чень - 2, Т.Косінцева - 1.
По 4 кращих з кожної групи вийшли в наступний етап та з 28 жовтня розпочнуть боротьбу за першість у турнірі за накаут-системою.
Пропонуємо вашій увазі партії переможця групи В львів'янина Василя Іванчука.

V. Ivanchuk - V. Pelletier
CCAS 2010 Cap dagde (1), 23.10.2010











This browser is not Java-enabled.


K. Lahno - V. Ivanchuk
CCAS 2010 Cap dagde (3), 24.10.2010
ICC PGN Viewer











This browser is not Java-enabled.



V. Ivanchuk - J.L. Hammer
CCAS 2010 Cap dagde (4), 25.10.2010
ICC PGN Viewer











This browser is not Java-enabled.



V. Ivanchuk - T. Kosintseva
CCAS 2010 Cap dagde (6), 26.10.2010

ICC PGN Viewer











This browser is not Java-enabled.


Нанкін 2010
У м. Нанкін (Китай) з 19 по 30 жовтня проходить перший турнір нового цикла Великого Шлему. Шість гравців змагаються у два кола.
Склад: М. Карлсен (2826), В. Топалов (2803), В. Ананд (2800), Ванг Юе (2732), В. Гашимов
(2719), Е. Бакро (2716)
Контроль часу: 2 години на 40 ходів, час на наступні 20 ходів, 15 хвилин до кінця партії та додавання 30 сек. на хід, починаючи з 61-го.
Ігрові дні: 20-24 и 26-30 жовтня.
Положення після шести турів: Карлсен - 4½; Бакро - 4; Ананд - 3½; Гашимов - 2½; Топалов - 2; Ванг Юе - 1½.
Пропонуємо партії шостого туру



Wang Yue (2732) - Anand,V (2800) [E00]
3rd Pearl Spring Nanjing CHN (6), 26.10.2010










This browser is not Java-enabled.


Bacrot,E (2716) - Carlsen,M (2826) [E15]
3rd Pearl Spring Nanjing CHN (6), 26.10.2010
ICC PGN Viewer











This browser is not Java-enabled.


Gashimov,V (2719) - Topalov,V (2803) [B14]
3rd Pearl Spring Nanjing CHN (6), 26.10.2010












This browser is not Java-enabled.


У сьомому турі зустрічаються:
Гашимов - Ванг Юе, Топалов - Бакро, Карлсен - Ананд.

Захар Єфіменко: Шахові "карлики" вирішують долю гри у глобальному плані


Один з героїв Олимпіади гроссмейстер Захар Єфіменко дав интерв'ю українському інтернет-виданю LB.ua, в якому розповів про змагання, про позитивні зміни в українських шахах та про ситуації у ФІДЕ. Матеріал подається мовою оригіналу.


Захар Ефименко: Шахматные «карлики» вершат судьбу игры в глобальном плане

Захар Ефименко громко заявил о себе в 14 лет, когда выиграл юношеский чемпионат мира. Он занимался в Краматорском шахматном клубе им. А. Момота, где его партнерами были самый молодой чемпион мира в истории Руслан Пономарев и самый юный гроссмейстер в истории Сергей Карякин.

Ефименко не мог похвастать столь громкими достижениями, но шаг за шагом прокладывал себе путь к признанию. В 2005-м он выиграл клубный чемпионат Германии, через год стал чемпионом Украины. А настоящий успех к нему пришел на Всемирной шахматной Олимпиаде-2010, при том, что турнир этот – командный. Ефименко спас Украину от поражения в матче с хозяевами соревнований россиянами, а в следующем туре принес сборной победу в «ничейном» поединке с Азербайджаном. Играя на четвертой доске, Захар добыл шесть побед и пять ничьих. Дебютант Олимпиад очень постарался, чтобы наши мужчины во второй раз примерили на себя мировую шахматную корону. 25-летний гроссмейстер рассказал LB.ua о подвижках в шахматной жизни страны, патриотизме Василия Иванчука и объяснил, почему Анатолий Карпов не стал главой ФИДЕ.

В Ханты-Мансийске Украина выступала сильнейшим составом. Как так получилось, что Руслан Пономарев снова согласился играть за сборную?
У нас в Федерации шахмат произошли изменения – ее возглавил Виктор Капустин. Руслан всегда был готов играть за сборную, но стороны никак не могли прийти к общей финансовой договоренности. А с новым президентом все проблемы были решены.


Что изменилось в шахматах с приходом Капустина?
Скажу, что у него большой энтузиазм. Игроки сборной оценили его старания в Ханты-Мансийске. Были созданы комфортные условия для достижения высоких целей: прекрасный отель, хорошее питание, транспорт. У Капустина много идей. Например, внедрение шахмат в школьную программу хотя бы на уровне факультатива. Хочется вернуть шахматный бум времен Союза и доказать, что в Украине не только в футбол хорошо играют. Тем более что в нашем виде спорта затраты мизерные, а отдача высокая. Ведь пиар шахмат действительно пропал. Российское телевидение намного лучше освещает шахматную жизнь, чем украинское.


Тебе пришлось спасать Украину от поражения в матче с Россией. Тяжело было психологически?
Я был к этому готов, ведь контролировал ситуацию и видел, что дела у ребят идут не очень хорошо. Игравший рядом со мной Павел Эльянов быстро попал на разработку Сергея Карякина. Карякин очень хорошо подготовился и, по сути, выиграл на домашнем анализе. Сергей потратил на свои ходы от силы 20 минут.
Иванчук играл черными с Крамником, отбивался без пешки буквально. Пономарев уже сыграл вничью. Было ясно, что мы выходим на «-1». Поэтому мне надо было только выигрывать. Ответственность немножко давила, но противнику (Владимир Малахов. – LB.ua), видимо, пришлось еще сложнее. Вроде бы и ничья уже была на мази, но пошли проблемы, все затянулось… Российские тренеры забегали, заволновались. Этот пресс сказался, и в итоге он ошибся.

Ты, наверное, героем дня сразу стал?
Ну, поздравлений хватало. Но команда особо не пировала. Мы не расслаблялись, ведь турнир продолжался, и нужно было идти дальше. У нас даже не было времени порадоваться какой-то очередной победе. Расслабились только когда стали чемпионами. Там уже и «обнимашечки» устроили.


Как-то не верится, что вы отпраздновали общую победу только шампанским.
Когда все уже закончилось, мы всей командой посидели в ресторане. Но это было в пределах разумного, потому что уже в пять утра был вылет самолета. Во время самого турнира организовывались дискотеки, но команда ни разу их не посещала. Тренер запрещал. А выходные дни тратили на подготовку к матчам и прогулки по городу.

С Карякиным удалось пообщаться?
Да. Он, к слову, со сборной Украины не особо хотел играть. Можно сказать, его заставили.


Он не оставляет цели стать чемпионом мира?
Работает над этим – у него уже повысился рейтинг. Его переезд в Россию был связан только с повышением квалификации, ну, помимо остальных благ. Он работает с бывшим тренером Каспарова. Я, кстати, думаю, что новый президент нашей Федерации не допустил бы отъезда Сережи. У Капустина даже были мысли вернуть Карякина, но это очень непросто сделать, потому что Сергей имеет много контрактов, моральные обязательства. При прошлом президенте у нас были большие проблемы. Два последних года – это точно был застой.


Василий Иванчук на Олимпиаде играл в вышиванке. Что по этому поводу говорила шахматная тусовка?
Ну, мы привыкли уже. У Василия Михайловича много разных приколов в общем-то. Он всегда чем-то удивляет: раньше вот в кепке ходил, сейчас – в вышиванке. Мы уже и внимания не обращаем. Он своеобразный: и в беседе, и в игре. Очень патриотичный. Играет за сборную и где-то даже за Родину. Василий из Львова, это тоже свой отпечаток накладывает.




Во время Олимпиады состоялись перевыборы главы ФИДЕ. Если бы Карпову удалось победить Илюмжинова, что-то действительно изменилось, или это была бы просто смена вывески?
По крайней мере, Карпов в своей программе обещал много изменений: привлечение спонсоров, например. В принципе, мы надеялись на изменения. Нынешней властью многие недовольны. Немножко бардак в шахматах наступил. Имеет место монополия на принятие решений двумя-тремя людьми. И не понятно, идет ли это во благо шахматам в целом. Кампания Карпова была направлена не на решение своих целей, а на создание лучших условий для развития шахмат, для игроков.


А почему же у него не получилось?
Ситуация непростая. Много стран находится в Азии. И азиаты поддержали Илюмжинова. К сожалению, система такова, что, грубо говоря, голос Гондураса приравнивается к голосу России. И это при том, что в «гондурасе» может быть всего несколько шахматистов. Все-таки страны-лидеры должны иметь больший вес при голосовании. А сейчас шахматные «карлики» вершат судьбу игры в глобальном плане.


Шахматы не входят в программу Олимпийских игр, и в условиях нашей страны это оборачивается недостаточным финансированием.
Это проблема. Но господин Капустин пытается повысить статус шахмат и официальные премиальные от государства. Чтобы они равнялись хотя бы половине премиальных для олимпийских видов спорта. Хотя бы половине, не надо даже приравнивать. Сейчас это раз в десять меньше.


Повна версія на сайті

http://lb.ua/news/2010/10/26/70730_Zahar_Efimenko_SHahmatnie_karl.html


Шахи Фішера
Шахи 960 (також: Шахи Фішера, Випадкові шахи, Fischerandom чи Fischerrandom) — різновид шахів, який вигадав Боббі Фішер у 1996 році. На початку партії пішаки розташовані як і в звичайних шахах,а от позиції фігур за ними — випадкові (на горизонталях 1 та 8). Шахи Фішера Розвивають здатність творчо мислити та шукати нові варіанти.
1 Основні правила1.1 Правила початкової розстановки
1.2 Правила рокіровки
Основні правила
Правила початкової розстановки
Король мусить стояти десь між двома турами
Слони повинні бути на клітинках різного кольору
Пішаки стоять так само, як і у традиційних шахах
Всього таких стартових позицій існує 960. Звідти і пішла назва гри.
Правила рокіровки
До рокіровки не ходили ні тура ні король
Король не стоїть під шахом і не потрапить у нього після рокіровки
Всі клітинки між фігурами, які роблять рокіровку, повинні бути вільними
Жодна з клітинок між королем та турою не стоїть під ударом фігури противника
Примітки: Після короткої рокіровки (0-0) король стає на g1 (g8), а тура — на f1 (f8). Після довгої рокіровки (0-0-0) король стає на c1 (c8), а тура — на d1 (d8). Деколи для цього не доведеться рухати одну з фігур — якщо король або тура вже стоятимуть на відведеному місці.
Думки професіоналів і аматорів шахів про випадкові шахи Фішера висловлюються різні - від захоплених до різко негативних. Але більшість відомих шахістів ставиться до них, як виявляється з їхніх висловлень, як мінімум, зістриманим оптимізмом. Висловлювалися критичні зауваження із приводу особливостей правил. Так, деякі шахісти- професіонали виявилися незадоволені випадковим вибором початкової позиції на кожну партію; вони висловлювали пропозиціїпроводити турніри по шахах Фішера, у яких початкова позиція вибиралася б одна на весь турнір, причому визначалася й повідомлялася гравцям заздалегідь (за кілька днів або тижнів до початку турніру). Такі правила дозволили б попередньо підготуватися до турніру, знизивши витрати часу на обмірковування дебютних ходів. У той же час ефект відмови від дебютної теорії зберігся б - за короткий час провести повний аналіз позиції неможливо, волею- неволею довелося б обмежитися тільки загальними позначками.
Думки професіоналів


Анатолій Карпов
Мають чи"шахи Фішера"
майбутнє, сказати важко. Зараз проводять окремі турніри за правилами
Фішера. Ідея є, але наскільки вона буде сприйнята в майбутньому, сказати важко, тому що є й плюси, і мінуси.

Плюс зовсім очевидний: у час комп'ютерів Фішер намагається піти від домашньої підготовки й вважає, що в такий спосіб він знімає важливість набору якоїсь команди, роботи з комп'ютером
Властиво, до "шахів Фішера" готуватися особливо не треба. Эндшпильнимипозиціями й эндшпильними знаннями й в "шахах Фішера" можна користуватися й навіть із більшим успіхом. А от що стосується дебютної теорії, те тут, звичайно, усе
ламається. І тут основні принципи - хто краще й швидше розуміє й ухвалює рішення, у кого інтуїція, хто краще підготується до битви. Тому готуватися особливо н
е потрібно, головне - бути у відмінному стані, щоб голова працювала, ноги- руки рухалися.

Гаррі Каспаров
На думку Гаррі Каспарова, у шахів Фішера є майбутнє, головним чином тому, що вони дають
людині більш рівну позицію для гри з комп'ютером - комп'ютер вже не зможеопиратися на накопичену сторіччями дебютну базу. Проте , екс-чемпіон напророкував більші потрясіння при введенні нових шахів.

Але головне моє зауваження таке: нові шахи - це мрія двієчника! Аджекожний двієчник думає про відмінника, що той зубрить книжку й тому внього

краще оцінки. Ті, кому просто лінь учити теорію, не розуміють, що в так званих "шахах Фішера" різко зросте розрив між шахістами дуже сильними й шахістами просто сильними. Адже сьогодніпевне вирівнювання між цими гравцями відбувається тому, що вони приблизно на рівні проходять дебютну стадію.Кожний вивчив свій варіант і може на "своїй території" боротися успішно навіть із чемпіоном миру.

Володимир Крамник

Володимир Крамник пропонував свій варіант зниження ефекту домашньої підготовки й комп'ютерного аналізу окремих дебютних систем: жеребкування дебютів, при яких із класичної початкової позиції випадковим чином, але теж з певними обмеженнями, що виключають свідомосумнівні початки, задається трохи перших ходів. Потім шахісти відіграють як звичайно. Із приводу шахів Фішера Крамник сказав:
Я трошки пограв в " Фішер-Рэндом". Безумовно, це повністю збиває дебютну підготовку. Але
проблема в тому, що губиться деяка гармонія гри. Важко пояснити це словами, але, коли в початковій позиції слон стоїть на h8, кінь на g8 і тура на f8, то
губиться відчуття естетики шахів. До речі, я запитував шахістів - у багатьох
виникає те ж відчуття:щось "не те", якось некрасиво… Та й аматори звикли до краси взаємодії фігур при звичайнім початковім розміщенні.

Тому, якщо вже ми прагнемо забирати дебютну підготовку, то жеребкування представляється мені більш удалим виходом. У цьому випадку вивчення теорії почав піде в більш загальному напрямку: чи навряд шахіст стане вивчатитверді форсовані варіанти з більшим числом розгалужень де-небудь у захистіБеноні просто тому, що їх неможливо запам'ятати. Скоріше, люди почнуть вивчати дебюти з позиційної точки зору: загальні плани, стратегія. Навряд чибуде багато партій, де шахіст на 25 ходів витратить одну хвилину. Це змусить людей більшевідіграти за дошкою.


Історія Чемпіонатів з шахів 960
Починаючи з 2000 року висококваліфіковані шахісти почали відіграти показові партії в шахи Фішера. Звичайно такі зустрічі проводилися як доповнення до яких-небудь звичайних шахових турнірів.
В 2001 році в Майнці відбувся матч Лєко - Адамс, у якім Лєко переміг з рахунком 4½:3½.
В 2002 році пройшов перший офіційний турнір по випадкових шахах. Він, до речі, відразу ж показав, що найсильніші шахісти беруть аж ніяк не пам'яттю на дебютні системи - перші місця зайнялинайбільш кваліфіковані гравці.
В 2003 році був проведений перший матч на першість миру по шахах Фішера між переможцямидвох попередніх опен- турнірів - Лєко та Свідлером. Переміг Свідлер, з рахунком 4½:3½.
В 2004 році в черговому матчі Свідлер - Аронян чемпіон відстояв своє звання.
В 2005 році Свідлер повторно захистив титул у матчі з Алмаши.
В 2006 році Аронян виграв матч у Свідлера з рахунком 5:3 і став новим чемпіоном миру.
В 2007 році Аронян виграв матч в Ананда з рахунком 3½:2½ і залишився чемпіоном миру.
В 2009 році Накамура виграв матч в Ароняна з рахунком 3½:½ і став новим чемпіоном світу.
Діючий чемпіон світу по "Шахах 960" - гросмейстер Хікару Накамура.
Гра поступово набирає популярність у світі. Починаючи з 2005 року в Україні періодичнопроводяться турніри по шахах Фішера, у тому числі аматорські й дитячі.